Трав'яний чай наші предки пили задовго до появи чорного байхового. Хоча це не зовсім чай – зазвичай у ньому немає листя чайного дерева. Тому правильніше сказати трав'яний напій або настій. Але частіше кажуть «нечайний чай» і «фіточай».

Ходять чутки, що Лев Миколайович Толстой до глибокої старості заварював корисні трав'яні чаї для чоловіків, наприклад, подрібнені корені цикорію власного приготування. Завдяки цьому залишався з ясним розумом і в бадьорому тілі. Трав'яні чаї в пошані і в китайській народній медицині. Жителі Піднебесної із задоволенням настоюють шкірку мандарина (Чень Пі), п'ють Куцяо із зерен татарської гречки, готують настій з молодих пагонів бамбука, хризантеми, жасмину і глоду.

Як давно ви пили тонізуючий трав'яний чай або розслаблялися за чашкою заспокійливого настою? Для тих, хто звик починати день з кави і сприймати трави як ліки, у нас є новина – корисні трав'яні чаї можуть бути дуже смачними!

Що таке трав'яний чай і яким він буває

Смачний трав'яний чай можна отримати практично з будь-якої частини рослини, але найчастіше це:

 • Плоди. Шипшина, глід, мандаринова шкірка, ягоди годжі. Наш улюблений гречаний Куцяо можна теж віднести до цієї категорії. До речі, якщо вам потрібен корисний трав'яний чай, зверніть на нього увагу.
 • Квітки. Хризантема, ромашка, османтус, гомфрена, півонії і, звичайно ж, ароматний анчан, з якого роблять блакитну матчу. З бутонів і пелюсток виходять красиві і смачні трав'яні чаї, перераховувати їх можна нескінченно.
 • Листя. Кращі трав'яні чаї з листя не поступаються квітковим. Це пахуча м'ята, молоді пагони бамбука (Чжу Є Ча), знаменитий Кудін (листя падуба), паростки лотоса, сена (олександрійський лист) і багато іншого.

Найкорисніші трав'яні чаї ви знайдете в нашому інтернет-магазині. Їх можна пити, щоб рідше хворіти на застуду, відновити сили після важкого дня, очистити організм від токсинів і шлаків, зберегти красу фігури і просто для задоволення.

Правильний трав'яний чай – який він

Кращі трав'яні чаї повинні бути смачними і корисними. Можна зірвати м'яту з бабусиної грядки або листя смородини у дворі – настій з них принесе більше користі, ніж дешевий чорний чай в пакетиках. Але є рослини, які в нашому кліматі не приживаються. Ми знаходимо саму корисну екзотику і привозимо у Київ фіточаї, властивості яких перевірені століттями.

травяний чай

По-справжньому корисний трав'яний чай повинен відповідати таким вимогам:

 • Вирощений в правильному місці. Не над дорогою або біля фабрики, а на органічно чистих плантаціях. Більшість чаїв з нашої колекції народилися в гірських районах далеко від галасливих міст.
 • Зібраний у правильний час. У кожної рослини є період максимальної концентрації корисних речовин.  З одних кращий трав'яний чай можна зробити у травні, а з інших - тільки у вересні. Вік теж має значення.  Наприклад, пагони лотоса і бамбука збирають з молодих рослин. А шкірку Чень Пі роблять тільки з плодів старих дерев, яким більше 20 років.

Користь трав'яного чаю

Ми не можемо сказати, який трав'яний чай найкорисніший, адже у кожного свої властивості.

 • Усі якісні фіточаї зміцнюють організм і покращують самопочуття.
 • Завдяки тонкому аромату знімають стрес і втому.
 • Вітамінізований чай підсилить імунітет в період холодів і застуд.
 • Чай трав'яний з тонізуючими властивостями допоможе зарядитися енергією без кофеїну.
 • Розслаблюючі настої стануть приємним завершенням дня.
 • Корисні трав'яні чаї для жінок уповільнюють старіння клітин, розгладжують дрібні зморшки і освіжають колір обличчя.  Якщо використовувати напій як доповнення до правильного харчування, швидше позбавитеся від зайвої ваги.

Більшість трав'яних чаїв виготовляють з моносировини.  Але зустрічаються купажі - суміші трав, квіток і плодів. Їх можна заварювати і пити окремо або додавати до традиційних чорних і зелених чаїв, щоб урізноманітнити смак.