0

Скляні чайники

Скляний чайник – майстер по заварюванню усіх видів чаю

Хороший чай – півсправи. Його потрібно правильно заварити, знадобиться правильний посуд. Варіантів багато: заварники з глини, кераміки, порцеляни й металу. Але ми радимо купити скляний чайник. Він підходить для всіх сортів та вдало впишеться у будь-який інтер'єр.

Як з'явилися скляні чайники для заварювання чаю

Китайці придумали чай, вони ж винайшли чайник (Ча Ху). Ємність для заварювання з Піднебесної поступово перекочувала до японців, потім в Індію і стала популярна по всьому світу.

Спочатку чай пили прямо з носика, а пузатою частиною зігрівали долоні в холоди. Перші екземпляри робили з глини - червоної, фіолетової і зеленої. Такі заварники виготовляють досі. Вони називаються ісинські і коштують дорожче, ніж зі скла.

Наші співвітчизники познайомилися з чайниками тільки у XVIII столітті. Аристократи замовляли заварювальний атрибут ручної роботи. Сьогодні ми як і раніше цінуємо красу і якість, але в тренді ще й лаконічність. На зміну занадто яскравому посуду із розписом приходять стильні скляні чайники для заварювання чаю.

Переваги скляних чайників

Досвідчені чаємани знають, що для кожного виду чаю є кращий матеріал посуду. Наприклад, зелені сорти добре заварюються в глиняних чайниках, пуер – в порцелянових. Можна зробити простіше – взяти скляний чайник для заварки. Він універсальний і однаково смачно приготує будь-який сорт.

Інші бонуси:

 • Міцний матеріал. Жаростійке скло спокійно витримує 180 °C. На відміну від кераміки, не покривається сіточкою тріщин. Не втрачає яскравість поверхні. Через роки використання скляний чайник для заварювання залишиться таким же гарним, яким був у магазині.
 • Не вбирає запахи, як ісинська глина. Саме тому скляний чайник підійде для будь-якого чаю. У ньому можна заварити копчений Лапсанг Сушонг, потім сполоснути, і приготувати молочний улун. Аромати не змішаються.
 • Підходить для чайних театрів. Все завдяки прозорим стінкам. З таким посудом це не просто заварювання, а можливість милуватися красою процесу. Побачите, як розкриваються чайне листя і бруньки. Помилуєтеся зв'язаним чаєм, який розпускається квіткою. Зможете по відтінку контролювати насиченість настою і вчасно розлити його по чашках, щоб не перетримати.

Над посудом з найтоншого фарфору або дорогої кераміки тричі подумаєш, але купити чайник для заварювання скляний – завжди хороша ідея.

Як купити скляний чайник для заварювання, який порадує

Скажемо чесно – обожнюємо кожну модель з цього розділу. Все тому, що привозимо з Китаю краще, «як для себе». Для скромних чаювань або великої компанії обирайте чайник скляний, купити можна зовсім малюка або солідного майстра по заварювання з великим об'ємом.

Враховуйте:

 • Місткість. Плануєте заварювати чай в офісі чи тільки для себе? Скромної моделі на 200 мл буде досить. Для чаювань у колі сім'ї рекомендуємо варіант на 600-800 мл. Якщо сім'я велика чи до вас часто приходять в гості, зверніть увагу на заварники об'ємом 1000-1500 мл.
 • Дизайн. Класична форма або варіанти у вигляді глечиків, з довгим і коротким носиком, прозорою або металевою кришкою, ручкою зі скла або бамбука – кожен гарний і прикрасить будь-який інтер'єр.

Якщо хочете купити чайник для заварювання скляний, який прослужить довго, перевіряйте якість:

 1. Не повинно бути відколів, тріщин, неприємного, різкого запаху.
 2. Залийте в скляний чайник воду – вона не повинна просочуватися, в т.ч. крізь зачинені кришечку, коли наливаєте чай.
 3. Потримайте заварник в руках і переконайтеся, що користуватися ним зручно.

Вибираючи скляний чайник, прислухайтеся до внутрішніх відчуттів. Якщо вам хочеться їм милуватися, ви знайшли фаворита.

Як підготувати скляний чайник до використання

Скляні заварники пахнуть новим посудом. Перед використанням їх бажано підготувати:

 • Залити крутим окропом, дати постояти.
 • Злити воду. Засипати трохи чаю і знову залити водою.
 • Коли чайник охолоне, настій зливають і можна приступати до чаювань.
Вгору