Один з найбільш цінних суперфудів – чай матча, користь цього напою добре відома японцям. Вони п'ють його щодня вже кілька тисяч років і залишаються однією з націй-довгожителів. Яскраво-зелений порошок заварюють окремо, додають у соки, коктейлі, смузі і випічку, готують матча-латте.

Матча зміцнює імунітет, допомагає зберегти бадьорість і молодість. У чому ще користь зеленого чаю матча і чи є у нього протипоказання?

Користь зеленого чаю матча – розкриваємо секрети

Найкориснішим залишається саме японський чай матча, користь обумовлена особливим підходом до його вирощування та виготовлення. Чайні кущі затіняють від прямого сонячного світла бамбуковими щитами або спеціальними сіточками. Так уповільнюють процес фотосинтезу і у чайному листі виробляється більше корисних речовин. Тому еталонний чай матча привозять саме з Японії, Кореї або Китаю, де технологію часто порушують.

До збору приступають через 88 днів з початку весни. Це період, коли листя ще зовсім молоді, але вже встигли накопичити корисні речовини. Смак такого чаю виходить ніжним і злегка солодкуватим.

Користь зеленого чаю матча пояснюється ще і тим, що листя при обробці не просмажують, не мнуть і не скручують. Їх акуратно обдають парою, щоб зробити крихкими і зберегти набір природних компонентів. Потім перемелюють в ніжну пудру. При заварюванні не фільтрують і п'ють з м'якоттю, тому організм отримує більше користі.

 

Матча – корисні властивості

Якщо вам потрібен натуральний і корисний напій, обов'язково спробуйте чай матча, користь гарантована. Японці вважають, що саме він допомагає їм зберігати бадьорість і залишатися здоровими до похилих років.

Властивості чаю:

  • Матча багатий на катехіни. Антиоксидантна потужність цих речовин майже в 100 разів сильніша, ніж вітамінів С і Є.
  • Якщо потрібно бути в тонусі і зберігати рівновагу в умовах стресу, пийте чай щодня, користь порадує. Він покращує концентрацію і заряджає енергією. Завдяки вмісту Л-теаніну тонізуючий ефект м'який, не викликає підвищену збудливість і прискорене серцебиття, як трапляється після розчинної кави.
  • Чай покращує настрій. Активізує вироблення серотоніну і дофаміну. Знімає напругу і допомагає справлятися зі стресами.
  • Корисний для травлення, оскільки нормалізує кислотно-лужний баланс.
  • Якщо регулярно пити чай матча, корисні властивості позначаться не тільки на здоров'ї, але і на зовнішньому вигляді. Напій прискорює спалювання жирів і допомагає безпечно схуднути. Розгладжує дрібні зморшки, захищає шкіру від ультрафіолетового випромінювання, це уповільнює старіння клітин. Порошковий чай можна додавати у маски для обличчя.

Протипоказань у напою немає. Виняток - індивідуальна непереносимість. Також звертайте увагу на сортність чаю матча, користь і шкода залежать і від якості напою.

Ще один популярний продукт - порошок анчану або блакитна матча, користь цього чаю відрізняється від властивостей класичного варіанту. Тайці називають його «жіночим чаєм», оскільки він допомагає довше зберігати молодість і перешкоджає появі ранньої сивини.

Як вибрати

Незважаючи на популярність чаю матча, корисні властивості є не у кожного різновиду.  Кілька підказок:

  • Вибирайте чай, виготовлений в Японії.
  • Якісний чай матча, користь якого доведена, не може бути дешевим. Якщо він коштує копійки, перед вами або підробка з Китаю, або подрібнене листя сенча.
  • Високосортний порошковий чай повинен бути насиченого кольору і ніжного помолу, без грубих частинок і грудочок.